KONST / Litografier / Färglitografi 13603218
nr 1360 3218
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/360. Motivet: 20x30 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:12:05
150 kr
250 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren